Krótko

Newsweek nr 7/2019

Wielki artykuł Pani Aleksandry Pawlickiej wybielający co się da u Pana Niesiołowskiego i ani jednego zdania o tym, że wspomniany chciał przystąpić do PiS. Po odmowie Kaczyńskich został przygarnięty przez Donalda Tuska do PO, stając się, obok posła Palikota, najbardziej „wyrazistą” postacią Platformy i wiernym zwolennikiem ówczesnego premiera. Wiązało się to oczywiście z bardzo nieładnymi atakami na przywódców PiS.

Pisał o tym ten sam Newseek (ewentualnie Polityka) przed kilku laty przy okazji któregoś wyskoku Pana Niesiołowskiego.

________________________________________________________

Nasz współczesny Szczęsny-Potocki:

„Sankcje nie powinny być nałożone na Polskę, ale na rządzących z PiS – powiedział Lech Wałęsa w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. Były prezydent stwierdził, że prezydent, premier i Jarosław Kaczyński powinni stać się persona non grata w UE. – A Morawiecki niech się nie miesza, bo jak bylibyśmy złośliwi, to Morawieckiego ojca postawilibyśmy pod sąd za zdradę – stwierdził Wałęsa. ”

(za Onet 2.01.2018)

________________________________________________________

Z cyklu „o ironio”.

W sylwestrową noc 2017/2018 w podparyskiej miejscowości grupa młodzieży skatowała dwójkę policjantów, w tym kobietę.

Dzień wcześniej w orędziu prezydent Macron potwierdził, że Francja nadal będzie przyjmowała imigrantów, choć zaznaczył konieczność wprowadzenia „jasno określonych zasad”.

Sugerujemy te z Australii, a co najmniej z Kanady.

________________________________________________________

Newsweek 23/2017, 29.05-4.06.17.

Cudowne info o pierwszej podróży zagranicznej prezydenta Trumpa. Pojechał do Arabii Saudyjskiej i podpisał kontrakty z popierającymi wahabitów Saudami („islamski ekstremizm”). „Zaraz potem Trump udał się do Rzymu na spotkanie z papieżem”.  Kochani newsweekowi dziennikarze. „Zaraz potem” udał się do Izraela, a nie Watykanu no ale to nam do układanki nie pasuje. Nieprawdaż?

 


Newsweeku nr 14, 27.03-2.04.2017. Wywiad Cezarego Michalskiego z prof. Timothy Snyderem. Ten ostatni mówi: „Po pierwsze uważamy, że jesteśmy poza historią; jeśli ktoś posługuje się analogią historyczną – przypominając Wielki Kryzys z 1929 r. , sukcesy faszyzmu i komunizmu w Europie, New Deal, budowanie zachodniego państwa dobrobytu po wojnie – to automatyczna odpowiedź brzmi: tego nie można porównywać. Tylko że jedną z przyczyn powtarzania wciąż tych samych błędów jest zapominanie, kryzys świadomości historycznej”.

Wrócimy do tego Newsweeku jak tylko ktoś z nas chwilkę znajdzie 😀

——————————————————————————-

Newsweeku nr 14, 27.03-2.04.2017. Rodzice Prezydenta Dudy opisani. Porządna rodzina, dla niektórych zbyt religijna ale krzywdy nikomu nie robi. Dlaczego więc by ich słowem nie „skopać”? Czyni to Pani Renata Grochal.

W całym artykule nie ma ani jednej wzmianki by ktoś „z Dudów” komuś krzywdę zrobił. Jako seksistowskie zostają sklasyfikowane słowa ojca prezydenta, że chłopaki wolą „klocki”, a dziewczynki „lalki”.

Specjalne gratulacje należą się Pani Renacie Grochal za zwrócenie się o ocenę słów ojca prezydenta o tym, że to mężczyzna powinien zadbać o stronę materialną rodziny, do Pani Kazimiery Szczuki 😀 Czy nie powinny w tym temacie wyrażać się np. matki trójki dzieci?

Po lekturze całości wychodzi na to, że tata prezydenta nic złego nikomu nie zrobił, nie indoktrynuje studentów, jest kulturalny, wzorowo spełnia obowiązki męża i ojca. Dyskwalifikuje go jednak to, że jest za bardzo religijny.

Pewnie gdyby było na odwrót Newsweek byłby zachwycony.


 

W Newsweeku nr 14, 27.03-2.04.2017 we „wstępniaku” Tomasz Lis coś pisze. Oczywiście pisze to samo, bo zawsze pisze i mówi to samo, choć szczegółów nie znamy, gdyż nikomu z nas nie chce się tego czytać. Ile można czytać w kółko to samo? Słuchać słuchamy i zmian nie dostrzegamy dlatego na czytanie już nam się czasu tracić nie chce.

Tym razem jednak rzuca się w oczy pogrubiony cytat z Redaktora: „Swoją propagandę PiS kieruje wyłącznie do własnego elektoratu, ale infekuje tym cały kraj”. Panie Redaktorze! Pan tak samo tylko z drugiej strony.

——————————————————————————————

Strajk nauczycieli w dn. 31.03.2017 r. …

…szumnie promowany jako wystąpienie w obronie uczniów. Postulaty: gwarancja zatrudnienia przez 5 lat i podwyżka wynagrodzenia o 10%. Bynajmniej nie dla uczniów.