Kempa nie ma racji, a PIEKŁO ISTNIEJE.

Kempa nie ma racji, a PIEKŁO ISTNIEJE.

Mówienie w dzisiejszych czasach o piekle wymaga nie lada odwagi. OKO.press odważnie dowodzi, że piekło jest tworem jak najbardziej materialnym.

Przejdź do omawianego artykułu.

faustImpulsem do przypomnienia tego faktu jest wypowiedź posłanki Beaty Kempy, która użyła sformułowania „Mamy zawarty pakt z Janem Pawłem II…”.

Redaktor Adam Leszczyński zwrócił się do eksperta, doktora Sebastiana Dudy, teologa i publicysty religijnego który zdecydowanie zanegował taką możliwość wyrażając przypuszczenie, iż „Może to jakaś analogia do paktów z diabłem?”

„OKO ocenia więc wypowiedź ministry Kempy jako fałsz. (…). …bo ze świętym takiego porozumienia nie można zawrzeć”.

Z kim więc ów pakt można zawrzeć? Ekspert wskazuje jednoznacznie: „…w kulturze europejskiej jest cała tradycja „paktów z diabłem”.

Skoro więc „ze świętym takiego porozumienia nie można zawrzeć”, a z diabłem i owszem sprawdźmy czym jest ów „pakt”.

Słownik PWN definiuje pakt jako „umowa międzynarodowa o charakterze politycznym lub wojskowym”.

Jak widać umowę międzynarodową można zawrzeć wyłącznie między państwami. Skoro, jak dowodzi ekspert i Redaktor Leszczyński, pakt będący odmianą takiej umowy jest możliwy tylko z diabłem, to konkluzja jest jednoznaczna. Piekło jest realnym podmiotem w polityce międzynarodowej.

Większość naszej, określającej się jako postępowa i liberalna Redakcji nie wierzy oczywiście w piekło, jednak cenimy ludzi takich jak Adam Leszczyński, który potrafi pójść pod prąd i nie boi się wygłaszać kontrowersyjnych opinii.

Redakcja.