Ataki na redaktora Kraśkę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wracamy do sprawy sprzed kilku tygodni, gdy prawicowi publicyści zaatakowali redaktora Piotra Kraśkę, podważając jego profesjonalizm i dziennikarskie kompetencje. Nie chodzi o to, jak twierdzą, iż redaktor Kraśko zawdzięcza swoją karierę ojcu, członkowi KC PZPR, zajmującemu się m.in. kulturą, którego cenzorską działalność na tym polu barwnie wspominają ówcześni twórcy.

Nie ma znaczenia również fakt, iż w wypowiedziach i sprawozdaniach Piotra Kraśki dominuje najczęściej forma nad treścią i egzaltacja. Taki koloryt redaktora.

Zarzut dotyczy wypowiedzi w radiu TOK FM z dn. 11 maja 2016 r. Redaktor Kraśko powiedział wówczas, iż: „…kraje nadbałtyckie akurat są entuzjastami zjednoczonej Europy i uwielbiają płacić w Euro”.

Tymczasem dzień wcześniej, o czym informowały polskie media, na Litwie rozpoczęła się akcja pod nazwą „Nie idźcie do sklepów przez trzy dni”. Jest to protest przeciwko wzrostowi cen widocznemu po przyjęciu wspólnej waluty w styczniu 2015 r.

Symbolem akcji został kalafior, który obecnie kosztuje niemal 3,5 euro, podczas gdy wcześniej jego cena wynosiła ok. 3 litów, czyli 0.87 euro.

Podważanie na tej podstawie kompetencji dziennikarskich Piotra Kraśki to absurd. Zarówno władze Litwy, jak i przedstawiciele tamtejszych banków stanowczo zaprzeczyli, by podwyżki cen widoczne po przystąpieniu do strefy Euro były związane z przyjęciem wspólnej waluty.

Zestawienie subiektywnych odczuć społecznych z twardymi danymi ekonomicznymi, którymi dysponują władze i ekonomiści, nie zostawia wątpliwości co do oceny ich wiarygodności.

Redakcja.

2 myśli nt. „Ataki na redaktora Kraśkę.

  1. Jan

    To jeden z najlepszych Redaktorów publicystów nie tylko telewizyjnych (obecnie TVN – wcześniej w TVP). Posiada olbrzymią wiedzę i dużą kulturę osobistą. Z przyjemnością programy i reportaże przez niego prowadzone. .

    • panie Janie

      Ta jego najlepszość to stawianie tezy i podążanie za nią niezależnie od tego co rozmówca mówi.

Komentarze są wyłączone.