Piotr Najsztub i afera GetBack, czyli o twórczości Pani Dominiki Wielowieyskiej.

Szanowna Pani Dominiko Wielowieyska.

Nie powiedzieć całej prawdy to tylko troszkę mniej niż skłamać.

Posłuchajmy:

(nagranie troszkę pocięte by zmniejszyć jego rozmiar, nie zmienia to jednak sensu wypowiedzi, Poranek TOK FM, 20.08.2018)

Umknęło Pani, iż Pan Najsztub spowodował wypadek nie tylko bez prawa jazdy ale i bez ubezpieczenia i PRZEGLĄDU!

Prawa jazdy można zapomnieć, zdarza się. Można również zapomnieć dowodu rejestracyjnego.

Jednak pojazd którym się poruszał Pan Najsztub nie miał ważnego PRZEGLĄDU.

Jaką więc kierowca miał pewność, iż samochód jest sprawny.

Przecież mogły np. nie działać prawidłowo hamulce. Kierujący tego nie wiedział, można więc jazdę takim autem rozważać w kategoriach wprowadzenia świadomie zagrożenia w ruchu drogowym.

Jeśli Pan Najsztub zdawał sobie sprawę, że może wyjeżdżać na ulicę niesprawnym autem, to  chyba miał świadomość, że może dojść do wypadku. W najgorszym razie do nieumyślnego spowodowania śmierci, jednak z pełną świadomością wysokiego prawdopodobieństwa zajścia takiego zdarzenia.

Pani Dominiko, lubimy Panią i pani emocjonalne zaangażowanie w słuszna sprawę ale prosimy o troszkę więcej obiektywizmu.

Niestety podczas audycji w dn. 30 lipca 2019 r. popełniła Pani kolejny lapsus.

Posłuchajmy:

(nagranie troszkę pocięte by zmniejszyć jego rozmiar, nie zmienia to jednak sensu wypowiedzi, Poranek TOK FM, 30.07.2018)

Zgodnie z prawdą komentuje Pani, iż L.Balcerowicz po prostu wziął udział w imprezie sponsorowanej przez GetBack za co pobrał wynagrodzenie. I tyle. Dalej jednak notuje Pani znaczny spadek formy.

Pomagamy.

Dawid Jackiewicz. Zarzut wobec Pana Jackiewicza brzmi „Miał doprowadzić do spotkania prezesa GetBacku, który szukał rozwiązania dla problemów z płynnością, z szefem Polskiego Funduszu Rozwoju.” Tylko co z niego wynika? Prawdą jest, iż doszło do spotkania, jednak nie zakończyło się ono żadnymi decyzjami.

To niemal reguła, że politycy po odejściu z branży zajmują się lobbingiem, wykorzystując do tego zdobyte znajomości. Jest to troszkę nieładne ale to fakt. Im wyższe stanowisko, tym wyższa pozycja w biznesie. Nawet tak niepoważny polityk, jakim był Kazimierz Marcinkiewicz, po ustąpieniu z urzędu otrzymał posadkę w Goldman Sachs.

W przypadku pana Jackiewicza istotne jest to, iż PFR nie dał się wciągnąć w ryzykowne operacje. Przecież to oczywiste i podobnie było w przypadku interwencji ojca premiera.

Kornel Morawiecki został poproszony o interwencję u syna. Otrzymał odpowiedź by się trzymał od sprawy z daleka, co też uczynił. Czy to „stawanie w obronie”, jak się Pani wyraziła?

Co to znaczy, że Pan Morawiecki „chodził”? Co Pani ma na myśli? Zdaje się poszedł jeden raz.

Co do firmy Pana Igora Jankego. Firma jak sama Pani stwierdziła zajmuje się PR-em. Zapłacono jej to prowadzi ten PR. Badanie stanu finansowego zleceniodawcy nie wchodzi w zakres jej obowiązków. Nie wie Pani tego?

Od badania kondycji finansowej firm są agencje ratingowe, a te jak wiemy pisały o GB w samych superlatywach.

Ostatecznym zaś dowodem, iż PiS nie miał powiązań z GB jest fakt, iż mimo prób wciągnięcia przez byłego prezesa GB premiera w ratowanie firmy, jego listy nie spotkały się z pozytywnym odzewem.

Uprawnione jest wręcz twierdzenie, iż zarząd GB celowo od dłuższego czasu dobijał się do drzwi obozu rządzącego, by właśnie w sytuacji katastrofy zaszantażować ich.

Tego jednoznacznie dowodzą listy Konrada K. ewidentnie noszące znamiona szantażu.

Pani Dominiko. Mało jest rzeczy którymi można dowalić w PiS? Po co jeszcze kombinować.

3 myśli nt. „Piotr Najsztub i afera GetBack, czyli o twórczości Pani Dominiki Wielowieyskiej.

  • bełkotanie

   Przeczytałeś cały news? Przecież to bełkot.
   Kto ma w końcu te nagrania? CBA nie może przejąć nagrań? Których? Tych które ma Piotr B. czy tych zdeponowanych w Izraelu?
   Poza tym kto komu co puszczał, a kiedy nagrywał? Bełkot no ale GW kombinuje jak może .
   Słuchałeś wywiadów z Kąkolewskim? Ten facet ma zerową wiarygodność. Każde jego słowo to było kombinowanie i co do tego już nikt nie ma wątpliwości. Sądzisz że teraz nie kombinuje?

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *