Wstydź się „Polityko”.

Z przykrością odnotowujemy, iż na łamach „Polityki” (nr 25, 2016) znalazł się artykuł popierający politykę dyskyminacji ze względu na płeć. Chodzi o tekst redaktora Macieja Okraszewskiego „Miłość rządzi nami”.

Polityka_Mniejsza

Autor już w nagłówku, a następnie w tekście artykułu chwali, czy wręcz hołubi politykę Kanady względem imigrantów z Syrii.

Nie rozumiemy, dlaczego tygodnik, który zawsze przodował w walce z dyskryminacją i szowinizmem, umieszcza na swoich stronach takie treści.

Oburzenie nasze powoduje fakt, iż Kanada w procesie przyjmowania imigrantów dokonuje ich selekcji ze względu na płeć i orientację seksualną.

Przyjmowane są bowiem pełne rodziny, kobiety, osoby zagrożone oraz ze środowiska LGBT. Jest to więc jawna dyskryminacja heteroseksualnych mężczyzn.

Jak się ma ta faszystowska selekcja do zasady równości?

Unia Europejska powinna zgodnie potępić taką politykę. Niech się redaktor Okraszewski zastanowi, co powiedziałyby kobiety w państwach UE, np. w Niemczech, gdyby ich państwa nie przyjmowały samotnych mężczyzn?

Wstydź się „Polityko”.

Redakcja.

Jedna myśl nt. „Wstydź się „Polityko”.

  1. Obserwator

    A co z ym martwym dzieciakiem uchodźcą wyrzuconym na brzeg? Kanada wczesniej odmówiła mu azylu pomimo iż miał tam ciotkę.

Komentarze są wyłączone.