Zostań agentem!

Minęły czasy gdy donoszenie było czymś godnym potępienia. „Polityka”, tygodnik którego dorobku nie sposób przecenić, apeluje by zaangażować się w anonimowe informowanie o tym, co dzieje się w strukturach rządowych i ministerialnych.

Kloswww

W ostatnim numerze (32/2016) pismo na stronie 7 zwraca się do czytelników, by przesyłać donosy sygnalizujące „korupcję, nepotyzm, kolesiostwo i inne nadużycia osób sprawujących władzę”.

Oczywiście wszyscy widzimy mnóstwo przykładów takiego postępowania PiS-u i moglibyśmy bez trudu wypełnić niejeden numer „Polityki” aferami, jednak w myśl zasady „od przybytku głowa nie boli” przyłączamy się do apelu tygodnika.

Donoszenie wiąże się co prawda z zagrożeniem nadużyciami w rodzaju: „nie lubię go to doniosę, a jak nie ma na co to coś wymyślę”, czy też „nie awansowali mnie więc…” itd., itp.

Poza tym istnieje możliwość wycieku materiałów i informacji tajnych, których ewentualne ujawnienie stanowiłoby zagrożenie dla racji stanu państwa polskiego, niemniej jesteśmy gotowi podjąć to ryzyko.

Drogi czytelniku, obywatelu, Polaku! Jeśli uważasz że wiesz o czymś, o czym my również powinniśmy wiedzieć, napisz do nas.

Redakcjaportalu@yahoo.com